Przejdź do treści →

4 zasady – Jak wybrać siatkę do bagażnika?

Często przygotowując się do wyjazdów dopiero w ostatnim momencie, gdy pakujemy bagaże, dociera do nas, jak bardzo kłopotliwym zadaniem może się to okazać. Stojąc bezradnie, z pełnym bagażnikiem, zerkamy nieśmiało na kolejne tobołki, jakie czekają w kolejce.

Jednak to nie jedyny moment, kiedy życzylibyśmy sobie mieć jakiegoś asa w rękawie, jeśli chodzi o nasz bagażnik. „Ustawię to zaraz za oparciem, na pewno się nie wysypie, przecież będę pamiętał, żeby nie ruszać zbyt gwałtownie” – sami się tak oszukujemy. A pod domem w skruszeniu zbieramy, jak nie przymierzając Kopciuszek, z podłogi cokolwiek się tym razem rozsypało…

Szukamy więc sposobu, jak zapobiec zawczasu. Najlepiej raz na zawsze. Tutaj, jak wybawienie, pojawiają się siatki do bagażnika. Czym one w ogóle są? Jaką wybrać, by skorzystać najbardziej? Dziś poznamy odpowiedzi na te i inne pytania.

Zasada pierwsza – siatka dopasowana do potrzeb

Jak zazwyczaj używamy bagażnika? Jaką uciążliwość chcemy pożegnać na dobre? Jeśli znamy odpowiedź na te pytania, następne akapity podpowiedzą nam skuteczne rozwiązania.

Siatka płotek rzepowy bagażnik wnęka
fot. AUTOSIATKI.PL

Na duże zakupy i przedmioty o średnich gabarytach, doskonałym rozwiązaniem jest siatka dociskająca. Pokrywa większą część podłogi, mieści pod sobą i obejmuje torby z zakupami czy inne tobołki. Mocowana jest w narożnikach.

Innym rozwiązaniem jest siatka do bagażnika na rzepy, do ścianek bagażnika. Doskonała na drobiazgi oraz rzeczy jakie podróżują z nami na stałe. Takie jak płyny do auta, apteczka, gaśnica czy drobne narzędzia. Nic już nie będzie „jeździło” po podłodze, wydając niepotrzebne odgłosy przy hamowaniu i ostrzejszych zakrętach.

Możesz również sprawdzić nasz kompletny poradnik – dowiesz się więcej o rodzajach siatek i innych metodach zabezpieczania ładunków.

Zasada druga – siatka dopasowana do samochodu

Obecnie samochody posiadają odpowiednie zaczepy, dedykowane do mocowania siatek dociskających. Wystarczy zmierzyć odstępy między zaczepami by dobrać odpowiednią siatkę. Można pójść łatwiejszą drogą i po prostu poszukać dedykowanej siatki do naszego auta. Jeśli zaczepów w bagażniku nie znaleźliśmy, a bardzo zależy nam na siatce dociskowej, pozostaje nam samodzielny ich montaż. Można wybrać zaczepy mocowane na rzep do wykładziny lub przykręcane na wkręty do metalowej podłogi (przebijające wykładzinę).

Siatki rzepowe – kieszenie i płotki – mocujemy tam gdzie jest nam wygodnie, np. odgradzając wnęki w bagażniku, tworząc w ten sposób wygodne schowki. Należy zwrócić uwagę na to, czy rzepy trzymają się wykładziny w naszym aucie. Sprawdzimy to np. za pomocą rzepa w kurtce – twardą, ostrą stronę rzepa dociskając do wykładziny.

Torba sportowa pod siatką w bagażniku
fot. AUTOSIATKI.PL

Zasada trzecia – bezpieczeństwo

Siatka bardzo pomaga przy pakowaniu bagażu, jednak jej posiadanie nie zwalnia nas z obowiązku odpowiedzialnego planowania. Pamiętajmy o konieczności utrzymywania czystości w kabinie. Zmniejszy to liczbę niepotrzebnie rozpraszających kierowcę elementów. Nie należy pozwolić, pod żadnym pozorem, by na podłodze leżały puste opakowania czy butelki po wodzie – gdy dostaną się pod pedały, mogą spowodować katastrofalne w skutkach zagrożenie.

Pasy bezpieczeństwa
fot. pixabay.com

Zasada czwarta – wygoda i cena

W siatkach do bagażnika chodzi przede wszystkim o wygodę. Decydując się na takie rozwiązanie robimy to z myślą o poprawie komfortu. Siatka w rozsądnej cenie, wykonana z odpowiednich materiałów, jest inwestycją na wiele lat, a dedykowana do auta będzie służyła do końca, również wszystkim następnym jego właścicielom.

Opublikowane w poradnik

Jeden komentarz

  1. Ewelina Ewelina

    Dziękuję za rzeczowe porady, nie omieszkam skorzystać. Niebawem wyruszam na mały trip i przydadzą się cenne uwagi zawarte w tych publikacjach. Pozdrawiam!

Komentarze są wyłączone, ale trackbacki oraz pingbacki są włączone.