Przejdź do treści →

Jaka siatka do bagażnika

Kupujesz nowe auto. Nowe-nowe, albo nowe moje-nowe. Sąsiad się już zapytał, nie mógł wytrzymać i zapytał, tak – zauważył od razu. Przystojne dziewczyny oglądają się na ulicy, żona udaje że tego nie widzi. Sama jest zadowolona. Zakup się udał, uśmiech nie schodzi z twarzy.

O samochód dbasz jak o dziecko. Zabezpieczenie podwozia i lakieru, check. Powłoka ceramiczna na felgi, check. Gumowe dywaniki na zimę, check. Instrukcja obsługi przestudiowana, silnik dotarty. Można jeździć. Może skorzystamy z tego przepastnego bagażnika? Może by tak …do marketu?

Jedziesz na zakupy. Krążysz z wózkiem po sklepie, czekasz kiedy zamienisz jego twardą poręcz na miękka kierownicę. Niech terkot kółek zastąpi szum nowych opon. Jeszcze chwila przy kasie i pędzisz na parking. Kilk-klak, alarm odblokowany, klapa się unosi.

Sen się urywa razem z pierwszą… zerwaną foliową rączką. Wszystko się sypie. Bagażnik jest za duży. Tak, nie ma szans, musisz wybrać, której torbie chcesz pozwolić się przewrócić jako pierwszej (zapewne tuż po dynamicznym ruszeniu). „Gdzie popełniłem błąd?” – zadajesz pytanie.

Takie przeżycia nie są niczym niespotykanym. Większości z nas wieczny bałagan w bagażniku towarzyszy nieustannie. Jest jak opady w sezonie deszczowym, jak komar w domku na wczasach. Czy możemy sobie z nim jednak poradzić? „Większości z nas”, czyli nie wszystkim!

Są patenty. Dobre i sprawdzone. Na bałagan w bagażniku. I nie, nie będzie to tylko kolejny sposób na przedłużenie listy, mniej lub bardziej uzasadnionych, zakupów do nowego auta. Coś za co sobie podziękujesz niezliczoną ilość razy. Coś o wiele tańszego od powłoki ceramicznej na pięcioramiennych szesnastkach. Jest to siatka do bagażnika.

Siatka na podłogę do bagażnika

Mówiąc prosto z mostu, najlepsza będzie siatka dociskowa, na podłodze w aucie. Niezrównana w swojej praktycznej pomocności. Siatkę zaczepisz w podłodze o zaczepy, jakie już fabrycznie są w niej umieszczone.

Jakiej siatki szukać?

  • Siatka ma być mocowana na metalowe karabińczyki, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę na lata.
  • Siatka ma być wykonana ze sznureczków łączonych fabrycznie – unikaj siatki z gumy, jeśli nie chcesz się rozczarować.
  • Siatka w obwodzie ma mieć wplecioną solidną gumę, do regulacji w zależności od ilości bagażu.
  • Szukaj sprawdzonych zamienników. Oryginalne siatki, ze znaczkiem producenta samochodu, nie zawsze są najlepsze, a ceny niezawodnie kosmiczne.

Dobra siatka będzie służyć do końca „życia” samochodu.

Karabińczyk mocowanie siatka do bagażnika
fot. AUTOSIATKI.PL

Najprawdopodobniej znajdziesz siatki dedykowane do swojego auta. Producenci dodatków w postaci siatek powinni chętnie doradzić również w nietypowych sytuacjach.

Siatka na rzep

Możesz sobie poradzić też inaczej – siatka podłogowa nie jest jedynym pomysłem. Na drobiazgi i rzeczy wożone na stałe polecamy szukać siatek mocowanych na rzepy. W łatwy sposób, bezpośrednio do tapicerki. Uwaga, przed zakupem sprawdź czy rzep chwyta się Twojej wykładziny (rzadkie przypadki).

Siatka płotek rzepowy bagażnik wnęka
fot. AUTOSIATKI.PL

Opublikowane w poradnik

Komentarze są wyłączone.