Przejdź do treści →

Mocowania do banerów reklamowych

Jak poprawnie i skutecznie mocować banery reklamowe? Na to pytanie postaramy się znaleźć dziś odpowiedź.

Rozwiązań jest przynajmniej kilka. Plastikowe opaski zaciskowe, pasy mocujące z klamrami lub ściągaczami lub ekspandory w postaci haczyka z gumą. Różne banery mogą wymagać innych metod. W zależności od wymiarów, ciężaru baneru, czasu jego ekspozycji, dostępnych stelaży do mocowania stosujemy różne uchwyty do banerów.

Mocowanie paskami zaciskowymi

Najprostsze i najtańsze mocowanie o jakim możemy pomyśleć to plastikowe paski zaciskowe, tak zwane zipy lub potocznie trytytki. To rozwiązanie sprawdzi się tam gdzie baner jest lekki, nie będzie często zmieniany i nie zależy nam na wieloletniej trwałości. Atutem tego rozwiązania będzie przede wszystkim łatwa dostępność pasków, ich niska cena i szybki montaż. Opaski poddane intensywnemu nasłonecznieniu i promieniowaniu UV mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości i popękać. Zatrzask opaski wydaje się mocny, ale w istocie jest niezwykle mały, co za tym idzie, wrażliwy. Należy nadmienić, że opaski są jednorazowe. Ich demontaż wiąże się niestety z koniecznością rozcięcia.

Opaski zaciskowe nadają się do mocowania banerów niewielkich i lekkich. Płachty reklamowe na ogrodzeniach uczepiane są do nich najczęściej właśnie za pomocą takich plastikowych, jednorazowych opasek. Jest to najtańsze rozwiązanie.

Pasy mocujące

Paski ściągające, wyposażone w metalowe klamerki, to solidne rozwiązanie umożliwiające szybki montaż i demontaż banera. Dostępne są w wielu długościach i szerokościach. Są droższe od opasek plastikowych, jednak oferują o wiele więcej. Metrowy pas o szerokości 20 mm razem z klamerką to koszt kilku złotych za sztukę.

Paski są rozwiązaniem mocnym i trwałym, odpornym na działanie warunków atmosferycznych, słońca, mrozu i wody.

Pasy ze ściągaczem

Jednak tam gdzie działające siły są większe, a banery ciężkie, manualne ściąganie pasów może być zbyt męczące i niebezpieczne. Odpowiedzią są szersze pasy z napinaczem. Jest to dźwignia umożliwiające bezpieczne ściągnięcie mocno napiętego pasa. Prosty pas o szerokości 25 mm ze ściągaczem to koszt kilkunastu złotych.

Haczyk z gumką

Innym podejściem jest zastosowanie mocowanie za pomocą ekspandora, który jest pętlą z linki gumowej połączonej z metalowym haczykiem. Jest połączeniem wygody, trwałości i atrakcyjnej ceny. Dostępny jest w wielu długościach. Atrakcyjna cena jest niewątpliwie istotnym argumentem przemawiającym za ekspandorem. Uchwyty do banerów sprawdzą się świetnie tam gdzie baner będzie często demontowany, ale nie tylko. Dzięki odporności na niesprzyjającą pogodę mogą służyć wiele lat opierając się mrozom, wiatrowi i słocie. Ekspandor stosowany jest od mocowań banerów na średniej wielkości zaprojektowanych do tego celu ramach mocujących, ale też przy mocowaniu dużych wolno stojących banerów miejskich.

Opublikowane w poradnik

Komentarze są wyłączone.